Kdo jsme

Jsme Northman – 100% česká ponožka

Základní kámen položil v roce 1990 krnovský podnikatel Schlazenger. Od roku 2008 jsme začali v podhůří Jeseníků s výrobu ponožek pod značkou Northman, která setrvává až do dnešních dní. Zdejší tvrdé klimatické podmínky nás přivedly k výrobě kvalitních vlněných ponožek. Od té doby jsme se vyprofilovali v předního českého výrobce ponožek. 

 

filozofie-2

Filosofie produktů

Našimi hlavními hodnotami jsou kvalita a svoboda. Veškerá naše výroba je situovaná v České republice, protože jedině tak můžeme zajistit 100% kontrolu celého výrobního procesu a navíc můžeme celý tento proces neustále inovovat.

Každý jednotlivý pár ponožek projde za dobu své výroby rukama až 7 pracovníků. Tím je zaručeno, že jsou všechny ponožky několikrát kontrolovány tak, abychom měli jistotu, že se k vám dostane jen ta nejkvalitnější ponožka. Našim cílem je, aby vám Northman přinášel svobodu a oporu, díky níž dokážete sami sebe každý den o kousek posunout a překonat.

 

design-2

Jak vyvíjíme design

Snažíme se o hravost a unikátnost našich designů. Inspiraci hledáme nejen v přírodě, ale i v rozmanitosti světa kolem nás. U řady Active je design z části utvářen funkčními zónami, které jsou navrženy tak, aby co nejlépe svými vlastnostmi vyhovovaly danému typu ponožky. Kolekce Urban není touto podmínkou svázaná a tak můžeme v designu plně popustit uzdu fantazie a vytvořit tak naprosto jedinečný vzhled ponožek.

 

vyroba-2

Výroba a technologie

Výrobu realizujeme na nejmodernějších italských pletacích strojích značky Lonatti a Busi. Každý ze strojů máme ve velkém množství specifikací, abychom byly schopni vyrábět a vyvíjet ponožky bez jakýchkoliv omezení. Všechny naše ponožky mají takzvanou řetízkovanou špici pro zvýšení komfortu a zamezení oděru mezi švem a pokožkou. Po napletení ponožky pereme, abychom dosáhli větší jemnosti a stálosti vláken. Díky praní se také do ponožek může přidat speciální přípravek na zlepšení individuálních vlastností, jako je například antibakteriální úprava nebo zvýšení odolnosti vůči oděru. Dále jsou pak ponožky napařeny, vyžehleny a zafixovány tak, aby držely stálý tvar a byly krásně rovné. Takto upravené ponožky dále procházejí finální kontrolou, po které jsou pečlivě zabaleny do etiket a nachystány do skladu pro expedici k našim zákazníkům.

 

materialy-2

Materiály a ekologie

Pro ponožky Northman používáme jen ty nejkvalitnější materiály, které nakupujeme výhradně od českého dodavatele. Zaměřujeme se především na přírodní materiály jako jsou vlna či bavlna. Ve velké části našich produktů můžete najít merino vlnu, což je ta nejkvalitnější vlna vůbec. Pro sportovní ponožky z řady Active preferujeme příze, které aktivují své vlastnosti při zátěži. To znamená, že odvádějí vlhkost, jsou odolné a hřejí více než jiné materiály.

 

 

Jeseníky

Originální produkty z Jeseníků

Táhlé zaoblené hřebeny, hluboká údolí řek, zaříznutá v lesnatých stráních. Region květnatých luk a zelených pastvin, na nichž se poklidně pasou stáda ovcí a skotu. Drsná a zároveň romantická příroda. Tvořivost místních lidí i bohatá nabídka služeb – to je jedinečnost Jeseníků, nejvyššího pohoří Moravy.

100% česká
výroba a kvalita
Vlastní originální
designy
Množstevní slevy
až 20%
Nad 900 Kč
doprava zdarma

... a mnoho dalších

PROČ JÍT S NORTHMANEM

Náš tým


Jan Jendřejek
Jednatel

 

Jméno Příjmení
Jiří Majer
Ředitel

 

Jméno Příjmení
Tomáš Brázdil
Obchodní manager

 

Jméno Příjmení
Lenka Zgažarová
Expedice

 

 

Jméno Příjmení
Radim Buzek
Technolog

 

Jméno Příjmení
Klára Menčíková
Logistika výroby

 

Jméno Příjmení
Ludvík Hladký
Technolog

 

Jméno Příjmení
Adam Jendřejek